21 ביולי 2015

5 טיפים לתזונה נכונה לילדים בקיץ

 
בחופש הגדול יש הרבה הזדמנויות לצאת מהשגרה - הילדים ישנים אצל חברים או קרובים, מבלים כל היום בבריכה או בים, נוסעים לנופש או פשוט קמים מאוחר. ארוחות הבוקר הופכות לארוחות צהרים, ממתקים וחטיפים הופכים לדבר שבשגרה, וקשה להקפיד על תזונה נכונה, כמו בשאר ימות השנה מלאי המסגרות והגבולות. הנה כמה רעיונות לשמירה על תזונה נכונה לילדים, גם בקיץ:

1. השתדלו לאכול לפחות ארוחה אחת משותפת - בארוחה המשותפת תוכלו לראות מה הילדים אוכלים, להגיש להם מאכלים בריאים ומזינים, להזכיר להם לאכול ירקות, ובעיקר, להוות דוגמא בעצמכם לאכילה מסודרת, עם תשומת לאוכל ולא למסכים.


2. הציעו להם פירות  - פירות הקיץ צבעוניים וטעימים. הציעו להם צלחת עם פירות חתוכים בארוחת ארבע וכך תפחיתו את הרצון שלהם לנשנש ממתקים וחטיפים. 

3. גוונו - אפשר לגוון בסוגי המאכלים, בצורות ההכנה (למשל, שייק בבלנדר במקום פירות חתוכים), במיקום הארוחה (לאכול בחוץ או עם השכנים), באחריות ההכנה (אם הילדים גדולים, אפשר לתת להם להכין מאכל או אפילו ארוחה שלמה. תתפלאו כמה הם אוהבים להיות אחראים). 4. החליפו ממתקים וחטיפים במאכלים בריאים יותר - במקום גלידות בשומן צמחי - סורבה מפירות. במקום שלוקים - הכינו קרטיבים מפירות טחונים בבלנדר. במקום מאכלים מתועשים ומטוגנים, שמכילים הרבה שומן, מלח ותוספים, תנו אוכל ביתי מבושל שהכנתם בעצמכם.

5. שתו מים (או סודה) - הוציאו את המשקאות הממותקים מהבית, והחליפו אותם במים. אפשר בטעמים - הוסיפו פלחי לימון או עלי נענע. אפשר להכין קוביות קרח מפירות מרוסקים, שמוסיפות טעם עדין.

ולא לשכוח - פעילות גופנית היא חלק חשוב מאורח חיים בריא, ולכן כדאי להקפיד שהילדים ישחקו מחוץ לבית או ירכבו על אופניים מדי יום, ואפילו לנסות להמשיך את חוג הספורט למשך תקופה נוספת גם בחופש הגדול. 

אז איך אתם שומרים על השגרה גם בחופשה? ספרו לי בתגובות:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

כתבו לנו משהו, שלא נשב פה בחושך לבד: