5 במרץ 2017

מתכוננים לפורים

השבוע הזה שלפני פורים הפך במסגרות חינוכיות רבות להרחבה של החג עצמו - כל יום מתחפשים למשהו אחר (עם תחפושות קלות כמו "יום ספורט" או יותר מסובכות כמו "יום בנים בנות"), משחקי "גמד/ענק", עם עוד ממתקים, חוץ ממה שמחכה לנו במשלוח המנות, ובכלל פורים נופל מיד אחרי יום המשפחה, שקרוב לט"ו בשבט, ותוך כדי נחגוג גם את יום האישה, ומרוב חגים כבר לא זוכרים איזה יום היום...
אז כדי להקל קצת על כל ההכנות והחגיגות, הכנתי חמישה טיפים לפורים רגוע - 

התמונה מכאן

1. רעיונות לתחפושות
אם עדיין אין לכן שום רעיון לתחפושת, שווה להסתכל בלוח פינטרסט שהקדשתי לנושא - תחפושות שאפשר להכין לבד של ירקות ופירות. אל תחמיצו את התחפושות המשפחתיות והקבוצתיות שמככבות שם.


2. משלוח מנות בריא (יחסית) -
בעולם אידאלי היו משלוחי המנות כוללים גזר ועגבניות שרי, אבל בעולם האמיתי נראה לי שהעגבניות ייזרקו על מי שייעז לתת משלוח כזה... אז דקלה עמית ואני התכנסנו ודיברנו בסרטון מיוחד על איך מכינים משלוח מנות שכולל ממתקים וחטיפים כמה שפחות מזיקים. ולא לשכוח לקשט יפה!


3. ומה עושים עם כל הממתקים האלה? 
כל ילד מביא מהמסגרת שבה הוא נמצא ערימות ממתקים, ולפעמים גם השכנים או החברים מוסיפים לשמחה עם עוד ערימה קטנה משלהם. איך מתמודדים עם כל כך הרבה ממתקים וחטיפים?
אם הילדים קטנים, בגילאי הגן, כדאי לקחת את המשלוח, ולחלק מדי פעם ממתק אחד. ממתקים גרועים במיוחד, כמו טופי, אפשר לזרוק לפח. 
אם הילדים גדולים, כדאי להקדים שיחה על התועלת שבאכילה מידתית, ולתת להם להחליט איזה ממתק לאכול ומתי יאכלו אותו. כשהם מרגישים אחראים ומחליטים, הסיכוי לשיתוף פעולה גובר. כדאי להמשיך ולהקפיד על ארוחות טעימות ומזינות, שכוללות הרבה ירקות, כדי למזער את הנזק מהסוכר ומהשומן. 

4. הממתק שהתחפש
אם אתן אוכלות "חטיפי בריאות", וחושבות שהכנסתן לגוף אוכל מזין, תחשבו שוב, כי אלה ממתקים בתחפושת. בחטיפים האלה יש המון המון סוכר, שמתחבא בשמות שונים - אוליגופרוקטוז, מלטודקסטרוז, סירופ גלוקוז, ואפילו דבש (שמשדר בריאות, אבל הוא בעצם סוכר). למעשה, אין שום דבר בריא בחטיפי בריאות, גם אם הם עשויים משיבולת שועל ויש בהם צימוקים. לכן, מומלץ להמנע, או להכין משהו דומה בבית, אז לפחות תדעו מה הכנסתן במאכל וכמה.

5. אוזני המן טבעוניים
ואם כבר דיברנו על להכין בבית, אז אוזני המן מעשה ידיכן הם גם טעימים, גם בריאים יותר וגם מרשימים יותר, אם מוסיפים אותם למשלוח מנות ("מה, עמדת וקרצת עיגולים ומילאת ואפית לגמרי בעצמך?!").הנה המתכון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

כתבו לנו משהו, שלא נשב פה בחושך לבד: