18 בפבר׳ 2018

חורף חם
על פי לוח השנה החורף התחיל מזמן, ועוד מעט יגיע האביב, אבל מזג האוויר עושה מה שהוא רוצה. לפעמים חם מהרגיל לעונה, ולפעמים קר מאוד. כידוע, כשבחוץ קר, מתחשק לאכול מאכלים יותר כבדים, חמים ומתוקים, גם כדי להתחמם וגם כדי להתעודד מהעצבות שנגרמת ממיעוט שעות אור.
מה עושים כדי לשמור על אורח חיים בריא גם בחורף? הנה חמישה רעיונות ומתנה:

1. לאכול כשחם.
כשקר, השרירים מתכווצים, וכך נפגע גם תהליך העיכול. במצב כזה נוטים לאכול מאכלים מחממים ולא מזינים כמו פחמימות פשוטות שנותנות אנרגיה זמינה. לכן כדאי להתחמם לפני הארוחה - להתלבש בכמה שכבות מבודדות, להגביר את החימום בבית, לשתות כוס מים חמים לפני האוכל או לפתוח את הארוחה במרק.

2. אכלי ירקות חמים. 
ההרגשה של מאכל קר בבטן היא לא נעימה, אבל מה עושים עם ההמלצה לאכול ירקות בכל ארוחה? אפשר לאכול ירקות חמימים - אפויים או צלויים בתנור, מבושלים במרק, חלוטים (שזה אומר כמה דקות במים רותחים, לא עד שהם נמסים), מאודים - כל מה שמעלה לירקות את הטמפרטורה.

3. התחממי עם פעילות גופנית בבית.
למשל - ריקודים לצלילי מוזיקה מקפיצה, התעמלות אירובית, טיפוס במדרגות של הבניין או בתוך ביתך - כל מה שיגרום לך להעלות את הדופק והטמפרטורה. 

4. צאי לשמש. 
בחורף, כשלובשים בגדים ארוכים, העור כמעט לא נחשף לשמש, והגוף לא מייצר מספיק ויטמין D. במקום לקחת תוספים, צאי לשמש. שלבי את ההתחרדנות בסדר היום שלך - למשל, בהפסקת צהרים בעבודה. 

5. התחממי מבפנים עם מרק טעים ומזין. מחפשת רעיונות למרקים? מוזמנת להוריד את חוברת המרקים שכתבנו במיוחד לחורף הנוכחי, עם המון רעיונות למרקים משביעים, מכל מיני סוגים. להורדת החוברת, לחצי כאן

צילומים: אורלי לנדאואין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

כתבו לנו משהו, שלא נשב פה בחושך לבד: